logo www

Kontrola dostępu

kontrolaKONTROLA DOSTĘPU STAJE SIĘ CORAZ BARDZIEJ POWSZECHNYM ROZWIĄZANIEM. NOWOCZESNE TECHNOLOGIE UMOŻLIWIAJĄ ODEJŚCIE OD STANDARDOWEGO SYSTEMU KLUCZA NA RZECZ ROZWIĄZAŃ RADIOWYCH I BIOMETRYCZNYCH.

 

Współczesne realia wymagają od przedsiębiorstw stosowania inteligentnych rozwiązań z zakresu ochrony i bezpieczeństwa osób i mienia. Systemy kontroli dostępu pozwalają na skuteczne nadzorowanie ruchu osobowego, na danym obszarze poprzez wykorzystanie nowoczesnych systemów informatycznych i sprzętowych. Znajdują one zastosowanie nie tylko w wielkich biurowcach, ale coraz częściej również budynkach mniejszych przedsiębiorstw czy instytucji. Często systemy te stosuje się do zabezpieczenia pojedynczych pomieszczeń, takich jak magazyny czy serwerownie.

 

FUNKCJE KONTROLI DOSTĘPU

  • kontrola ruchu osobowego i obecności osób uprawnionych do przebywania na terenie chronionych obszarów ochrona majątku i poufnych danych, w tym również ochrona dostępu do danych elektronicznych i informatycznych integracja z innymi systemami bezpieczeństwa i nadzoru (np. TV przemysłową, systemami p-poż, alarmowymi, sterowaniem klimatyzacją, Elektroniczną Ochroną itp.)
  • określenie uprawnień pracowników w dostępie do wybranych pomieszczeń.
  • możliwość określenia wybranych godzin dostępu dla pracowników firmy (harmonogram dostępu).
  • monitoring zdarzeń - możliwość sprawdzenia, gdzie wybrany pracownik znajdował się o wybranej godzinie.
  • zamiast pęku kluczy do wszystkich drzwi - jedna karta przypisana do konkretnej osoby.

 

RODZAJE SYSTEMÓW KONTROLI DOSTĘPU

Systemy dzielimy na trzy grupy ze względu na poziom zabezpieczenia:

  • I stopień zabezpieczeń - kod numeryczny lub alfanumeryczny
  • II stopień zabezpieczeń – najczęśczęściej rozwiązanie radiowe, oparte o system kart bądź breloków.
  • III stopień zabezpieczeń - BIOMETRIA

 

Istnieje wiele indywidualnych cech naszego ciała, które możemy identyfikować za pomocą systemów biometrycznych. Odciski palców, wizerunek twarzy, obraz tęczówki lub siatkówki oka, układ żył dłoni, profil głosowy.

Specjaliści ds. bezpieczeństwa twierdzą, że najbardziej wiarygodne, przetestowane i efektywne w relacji cena/koszt są technologie bazujące na odcisku palca. Dlatego nasza firma oferuje najnowsze czytniki biometryczne i w zależności od potrzeb klienta pomaga w ich doborze.

Rozwiązania są praktyczne i bezpieczne ponieważ nie musimy używać kluczy, kart dostępu lub kodu dostępu, które mogą posiadać też osoby trzecie.

Biometryczne czytniki linii papilarnych świetnie sprawdzają się w budynkach mieszkalnych jak i firmowych dlatego, że powielanie linii papilarnych jest praktycznie niemożliwe.

Kontakt

AMB24
ul. Bernarda Chrzanowskiego 24, GDAŃSK
 
telefon ikona     500 703 003
 
email ikona       gdansk@amb24.pl
 
godzina ikona       godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9.00 - 17.00